פרויקט הגמר של שחר שבולת אלעד

ספרים כדרך חיים

 הכירו את שחר שבולת אלעד,  בוגרת קורס שזירת פרחים מתקדמים.

לאחרונה סיימה שחר קורס שזירת פרחים מתקדמים והגישה את פרויקט הסיום שלה.

הסיפור של שחר:

"שמי שחר, אני בת 42. נשואה עם 3 ילדים- 2 בנים ובת. נולדתי וגדלתי בקיבוץ גן שמואל למשפחה ממקימי הקיבוץ, משפחה ענפה וגדולה שחלק גדול ממנה עדיין גרים בקיבוץ.        

גדלתי בלינה המשותפת כל חיי ביחד עם קבוצת ילדים בני גילי. מאז שאני זוכרת את עצמי היו לי קשיים להירדם בלילה. הייתי מהילדים שהולכים באמצע הלילה לבית ההורים.

 כבר בסביבות גיל 5, הגננת שלי מצאה כל מיני פתרונות ל"בעיה". אחד מהם היה שקיבלתי אישור לקרוא ספר לפני השינה.

לאורך השנים המשכתי לקרוא ספרים כהרגל לפני שאני הולכת לישון. הספרים נתנו לי מעין מקום פרטי משלי בתוך קבוצת הילדים, מקום להירגע, מקום לשקט, מקום שבו אפשר להפליג עם הדמיון ולגלות עולמות חדשים.

בפרויקט סיום הקורס שלי, בחרתי להשתמש בשני ענפים של עץ פרי הדר וזאת משום שהפרדסים שזורים בגן שמואל כמעט עם הקמתו ובשל מפעל המיצים של הקיבוץ.

בפרויקט לקחתי ענף אחד וניסרתי אותו בחלקו וזאת על מנת לדמות את מדפי ספרים. זהו הענף שמייצג את החלק של הספרים בעבודה ביחד עם המילים של התחושות אותם הספרים נותנים לי.

הענף השני מייצג את חוויות החיים שלי מילדות שבה הייתי כחלק מהקבוצה, ובהמשך את היכולת להעיז, למרוד, למצוא פתרונות שמתאימים לי כחלק מהמערכת, ובעצם לגלות שאפשר קצת אחרת. את שני הענפים מחברים חוטי ברזל דקים, אשר מרמזים על הקשר בין החיים לספרים.

בשלב ראשון, העליתי לעצמי את התחושות והרגשות שקשורות לספרים. בהמשך יצאתי לפרדס שליד ביתי לחפש את הענפים שמתאימים לי ולמצוא את החומרים הנכונים בעזרת יצירת השראה של חומרים וצבע על דף.

עם הענפים התחלתי "לשחק" כדי למצוא את הדרך הכי נכונה להעמיד אותם ותוך כדי התהליך הבנתי שיש לי צורך לחבר ביניהם בנקודת התחלה ונקודת סוף ובין לבין ליצור קשר על ידי חוטים, אשר מראים  את הקשר בין הספרים השונים למה שאני חווה בחיים עצמם.

בחיבור הראשוני בין הענפים יצרתי את החיים כמשהו קבוצתי של כולם אותו דבר במרקמים דומים ובגוון צבעים ירקרק עם גרין בול, סוקולנטים ואמרנטוס אשר ממנו פורצים פרחי הפורטיאה שהם הגילוי הראשוני שאפשר להעיז ולמרוד, למצוא את מקומי שיכול להיות יחודי לי ולא קבוצתי, ובהמשך נוצרת שפה מחודשת של מגוון רחב יותר של צבעים, מרקמים ולמעשה מציאת המקום שלי לאורך השנים עם ציפורן ברבטוס, לילך, כף קנגרו ונץ חלב צהוב".

החוויה של שחר בקורסי שזירת הפרחים בביה"ס:

"הגעתי לשיעורים עם רצון עז ללמוד ולהכיר דרכי שזירה חדשות, ואת נתת לי חוויה לקורס שלא תיארתי כלל. קיבלת את פני בצורה חמה ומחבקת, היית קשובה ונתת לי להרגיש הכי בנוח.

כל הארה וידע שנתת ניסיתי לספוג לתוכי.

החיוך שלך כובש ומאיר את כל הסביבה, כך שהאווירה שנוצרה היתה נפלאה ושמחה. המון תודה לך על ההזדמנות להיות בקורס, ללמוד ולהעשיר את הידע והאנשים מסביבי ".

צילום: הדר הרנס

ובנימה אישית:

שחר יקרה,

כמה יצירתיות מופלאה בנושא אחד מלא בעומק, יופי ומלא משמעות.

השימוש בענפי העץ כמדפי ספרים, רעיון מופלא ויצירתי. בשילוב הצבעוניות המדויקת שעבורי כל כך מתאימה לך עם כל השקט מצד אחד והאור הפנימי בשילוב היצירתיות שלך.

מאחלת לך הצלחה והנאה רבה בעולם עיצוב האירועים, שזירת הפרחים ובכלל.

ממני באהבה והערכה,  

אורית

השארת תגובה