פרויקט הגמר של טובית זבולון

"בטחון עצמי ואני"

הכירו את טובית וסרמן-זבולון,  בוגרת קורסי שזירת פרחים מתחילים ומתקדמים.

לאחרונה סיימה טובית קורס שזירת פרחים מתקדמים והגישה את פרויקט הסיום שלה.

הקונספט מאחורי הפרויקט:
"אל תצפי מעצמך לשלמות…"
הציפייה לשלמות גוררת אחריה אכזבה מתמדת, תסכול ותחושת כישלון. אנחנו אנושיים ולא מושלמים מטבענו- אנחנו בתהליך למידה מתמשך כל הזמן ולכן עושים טעויות ונמשיך לעשות. שחררי את עצמך מהצורך להיות מושלמת".

הסיפור של טובית:
"לעיתים, ביטחון העצמי הנמוך מונע ממני להתקדם. אני רואה אנשים מצליחים ומלאי כריזמה איתנה וחושבת לעצמי: "אילולא הביטחון העצמי הנמוך, וודאי הייתי במקום אחר עכשיו. וזה הוא, זה רק בגללו." אבל האמת היא, שביטחון עצמי אמיתי, טמון רק בי. האופן בו אני מרגישה כלפי עצמי, האופן בו אני מקבלת את עצמי, חושבת על עצמי ועל הציפיות שיש לי- ממני.
להיות חסר ביטחון עצמי זה כמו לחיות בתוך כלוב.
להיות טובית + חוסר ביטחון, זה כמו לחיות בתוך כלוב מבולבל.
כזה שמלא בקוצים ודוקר, אך מצד שני, רך ונעים. כזה שיש בו ירידות תלולות, אך גם הרבה עליות חדות. וכזה שיש בו רגעים אפורים, אך גם הרבה צבעים שמחים ונעימים. ככה זה שאת גם מזל תאומים 🙂 .
הרעיון מאחורי הפרויקט היה להביא לידי ביטוי אותי. בת 28, בחורה שמחה, אוהבת לרקוד, אוהבת לאהוב ואוהבת את החיים. נתקלת לא מעט פעמים בחוסר ביטחון שמנהל אותה. נתקלת לא מעט פעמים בניסיון לרצות אחרים, שהכל יהיה מושלם, חלילה בלי טעויות. אבל מוקפת בסביבה חמה ותומכת המאפשרת לי להיות מי שאני, עכשיו נותר לי לקבל- אותי.
הצבעים שבחרתי לפרויקט: רציתי לשלב מצד אחד חום, אפור, ירוק ומנגד- צהוב, ורוד, סגול. וזאת כדי להעביר את תחושת הבלבול. כמו יער. צבעים קודרים אל מול צבעים רכים ועדינים.
החומרים בהם השתמשתי: את הפרויקט בחרתי ליצור על מעין כלוב מעץ טבעי. השתמשתי בטכניקות המשלבות שזירה בספוגים, קשירה ביופיקס והדבקה בדבק פרחים.
הפרחים והצמחים בהם השתמשתי:
ערבה מסולסלת, סאליקס- המדמה מן גדר שתוחמת או מגדירה את הפעילות שלי.
סקולנטים- המדמים מצד אחד קוצים (כסוג של קקטוס) ומצד שני יפים במראה.
ורדים- בעלי קוצים בגבעול אף הפרח עצמו עדין מאוד.
ורוניקה ודולפיניום- מתנשאים לגובה.
בוורדייה, סינדרלה וליזיאנטוס- פרחים עדינים ונעימים.
על הכלוב בניתי כמה סוגי עיצוב המאפיינים אותי בפעילות היומיומית שלי.
במקטע אחד– סאליקס+סקולנט – מדמה פעילות עצורה, פחד, רגליים קרות.
במקטע שני– שזירה גדולה על ספוג, המדמה סוג של צמיחה אך סגורה בתוך מעגל של סאליקס.
במקטע שלישי– שילוב של הסאליקס המדמה גדר, בתוך שזירה המתנשאת לגובה המדמה פריצה וחוסר פחד. אך בתחתית שוב יושב הסקולנט שתמיד נמצא שם בקרקע.
במקטע רביעי- שזירה צמודה לקרקע, ללא כל רצון לעלות מעלה.
אז זה כמו לחיות בתוך כלוב מבולבל- אבל הכלוב יפה בסך הכל. 
תודה רבה!". 

החוויה של טובית בקורסי שזירת הפרחים בביה"ס:
"האהבה שלי לעיצוב, לאסתטיקה, לצבעים וכמובן לפרחים הייתה מאז ומעולם. לרוב, במהלך השנים האהבה הזו הייתה חבויה לה אי שם עמוק בנפש. העיסוק האינטנסיבי בחיי היומיום, השגרה, הלימודים האקדמיים, גרמו לי עם הזמן לחשש שלא אזכה לממש אותה בזמן הקרוב או בכלל אלא שתמיד תישאר בתור איזושהי אהבה חבויה בלב.
במהלך ההכנות לחתונה שלי, העיסוק בעיצוב האירוע והשימוש בפרחים היה כמובן בראש הפירמידה. מאותו זמן, ידעתי שזה רק עניין של זמן עד שהכל יתממש. הכל צף והציף אותי בתקופה הזו ומשם, הדרך הייתה קצרה משחשבתי. אל אורית הרץ הגעתי תוך כדי שיטוטים בפייסבוק ומהר ידעתי שזה המקום אליו אני רוצה להיכנס. את קורס המתחילים התחלתי עם חשש גדול ותוך כדי סיום לימודי התואר האינטנסיביים. אבל זה היה כמו סופה, כמו מערבולת שסחפה אותי לתוך הטירוף הזה. מיד גיליתי עולם ומלואו, צבעים, סוגים, שיטות, טכניקות, חומרים ועוד ועוד…
ההנאה בקורס מתחילים היא בלתי ניתנת להסבר! כמובן שמיד לאחר מכן נרשמתי לקורס מתקדמים וכיום בזכות הידע שרכשתי, הביטחון שצברתי, אני בעלת עסק עצמאי בתחום ומעל הכל, מאושרת מכל רגע… אין לי מילים אלא להמליץ בחום!"

צילום: הדר הרנס

ובנימה אישית:
טובית יקרה, כמו שאמרתי לך כשהצגת את פרויקט הסיום שלך.
מדהים איך כלפי חוץ הדברים נראים לגמרי אחרת. אני ראיתי מולי בחורה אקטיבית, יצירתית, בולדוזר וחרוצה שיודעת בדיוק מה היא רוצה עושה.
ועל כן, זה כל כך נכון מה שכתבת, שבסופו של דבר, ההרגשה היא נטו פנימית שלך ולא מה שנראה כלפי חוץ 🙂
מאחלת לך שפע של טוב, אהבה וקבלה עצמית שתראי מבפנים את מה שאנחנו רואים מבחוץ.
מאחלת לך הצלחה גדולה  בעולם הפרחים ובכלל. תמשיכי ליצור יופי ולשלב הנאה מכל רגע.
שלך בהמון אהבה והערכה,
אורית

2 תגובות

  1. רחל עומייסי הגב

    טובית, קראתי את הסיפור, קראתי את הכנות והפתיחות, העליות והירידות, החששות והצלחות – התרגשתי! בחורה צעירה שהחליטה לשנות כיוון ולעסוק בתחום אהוב, מעניין ומסקרן – זה פשוט מדהים! אני רואה אותך – " נלחמת", לא מוותרת, שואלת, בודקת, משתפת – זה רק מראה כמה אהבה, איכפתיות ועשייה יש לך ובך! אין ספק שתצליחי ובהחלט הפרויקט משקף את מסלול חייך עכשיו, אך הוא ילך ויפרח בשלל גוונים וצבעים יפים ובהירים. מאחלת לך מכל הלב, ברכה, סיפוק אדיר, עשייה רבה והמון הצלחה. מעריכה אותך!!! רחל????????????

  2. חני הגב

    טובית,
    נהניתי לקרא את דברייך ולראות את יצירתך היפה והמושקעת.
    המון בהצלחה⚘

השארת תגובה