פרויקט הגמר של מיה לביא

הכירו את מיה לביא,  בוגרת קורסי שזירת פרחים מתחילים ומתקדמים.

לאחרונה סיימה מיה קורס שזירת פרחים מתקדמים והגישה את פרויקט הסיום שלה.

הסיפור של מיה:
"הרעיון שלי היה ליצור מעין מפה או מבוך שיבטא הרגשה שמלווה אותי כבר תקופה ארוכה. הרגשה של תקיעות וחיפוש עצמי בכל הנוגע למה שארצה להיות כשאהיה גדולה (ואני כבר מזמן גדולה…). למדתי לתואר שבעצם לא מתאים לי ולא מעניין אותי, די במקביל נולדה הבת הבכורה שלי, דבר שגרם לי לרצות ולהישאר קרובה אליה, מה שהוביל אותי לעבוד בעבודות מזדמנות ולא רציניות. כשהבכורה גדלה קצת, נולדה הבת השנייה ובקיצור הסיפור חוזר על עצמו שוב וזה המצב עד היום. בפרוייקט יצרתי מפה שבה מסלולים, דרכים וכן צמתי דרכים המסמלים את ההתלבטויות, ההחלטות והבחירות שלי לאורך השנים.

תהליך העבודה ובחירת הפרחים והחומרים :
בשלבים הראשוניים של העבודה על הפרוייקט החלטתי להשתמש במראה על מנת ליצור עומק, הן מבחינה ויזואלית והן את העומק של החיפוש שלי בתוך הנפש. תחילה רציתי להשתמש במראה עגולה שתסמל מעין מעגל אינסופי.
להפתעתי, בתהליך העיצוב, הבחנתי כי מסגרת מרובעת התאימה יותר ואף הדגישה עד כמה אני בעצמי לא מעיזה כמעט לצאת מהריבוע או מאיזור הנוחות שלי. מכיוון שאני גרה בקיבוץ, היה לי  קל למצוא חומרים מהטבע. מצאתי את עצמי יוצאת בשבת לטיול ברחבי הקיבוץ ואוספת ענפים יבשים ומפותלים שיסמלו את הדרכים והצמתים במפה. בנוסף, שילבתי קוצים על מנת לסמל מעין תמרורי עצור או נורות אזהרה. את הענפים והקוצים הדבקתי לראי בעזרת דבק חם. השתמשתי בפרחים במרקמים שונים ובצורות מאוד שונות על מנת להדגיש את אינסוף הכיוונים והאפשרויות שניתן ללכת בהם. אך כן היה לפרחים (ובכלל לכל העבודה) מכנה משותף אחד וזה בצבעוניות. בחרתי להשתמש בצבעי צהוב,כתום, אדום, בורדו וחום. צבעי אדמה ואש, מכיוון שהנושא מושרש עמוק ובוער בי תמיד.

החוויה של מיה בקורסי שזירת הפרחים בביה"ס:
 "לאורך שני הקורסים שלמדתי אצל אורית הרגשתי שלאט לאט מתגלה בפניי עולם חדש, קסום וצבעוני שנותן כל כך הרבה מקום ליצירתיות וביטוי עצמי. הגעתי לקורס פשוט בגלל שחיפשתי כיוון. לא חשבתי בכלל שבעצם הייתי זקוקה גם לזמן "שלי"  על מנת פשוט ליצור בכיף ובאהבה. תודה לך, אורית יקרה, על חוויה מעשירה ומעצימה!
אוהבת, מיה"

"מפת דרכים״

צילום: הדר הרנס

ובנימה אישית:
מיה אהובה, כמה עוצמה שיש בך. במבט, בנוכחות ובמי שאת.
את מסוג הנשים שאני אומרת הקסם שלך טמון בשקט העוצמתי שלך.
תענוג היה לראות  אותך במהלך הקורס שוזרת את עצמך ואת הקסם שבך בשקט ליצירות יפהפיות.
העיצוב שלך ביטא בצורה יפהפיה את הנושא שבחרת – "מפת דרכים" נושא סבוך המלא בפיתולים, טקסטורות, חומרים שונים, צבעוניות והרבה עומק.
יום פרסום הפרויקט הוא יום הולדת ואנצל את ההזדמנות הזו לאחל לך שפע של טוב, אהבה, צמיחה, פריחה ויצירה מופלאה  בעולם הפרחים ובכלל.
שלך באהבה והערכה רבה,
אורית

תגובה אחת

  1. רחל עומייסי הגב

    מיה, אין ספק שהפרויקט שלך היה מאתגר. לקחת מראה ובעזרתה לבטא את מסלול חייך. צריך להיות מדוייקים מאוד בשל השקיפות של העבודה מהמראה ובהחלט יצא פשוט מושלם! מאחלת לך, שתמצאי את השביל/ הדרך הטובים ביותר בו תשלבי חיי המשפחה והקריירה. בהצלחה יקרה????????????

השארת תגובה