סיפורי בוגרים בשוק העבודה – אולגה אהרונוב קוריאנסקי

הכירו את אולגה אהרונוב קוריאנסקי בעלת העסק עיצובים פורחים

אולגה בת 43, נשואה לשי ואמא ל- 3 בנים מקסימים – עילאי, ליעד ונועם.

בוגרת קורס שזירת פרחים מתחילים, קורס שזירת הפרחים הדיגיטלי מקצועי – פלוריסטיקה אונליין וקורסים יומיים פרונטליים שמתקיימים בבית הספר.

אני שמחה ומתרגשת להכיר לכם.ן את אולגה ואת הכשרון שלה.

אולגה, ספרי לנו על עצמך:

"נעים מאד, אני אולגה, שוזרת מקצועית ומעצבת אירועים.

הפרחים תמיד היו אהבתי הגדולה, אחד מזכרונות הילדות האהובים עליי אלו הביקורים בשוק הפרחים בסנקט פטרבורג, עיר הולדתי. כילדה, הכרתי את השמות של כל הפרחים במקום בו גדלתי, וללכת לקנות זר פרחים היה עבורי שווה ערך לביקור בחנות ממתקים.

אך לא עלה כלל בדעתי להפוך פלוריסטיקה למקצוע עד גיל די מבוגר. כל חיי ציירתי, פיסלתי, עסקתי באמנות, ובאופן טבעי המשכתי ללימודי עיצוב גראפי ועסקתי באיור כ13 שנה. אהבתי את המקצוע שלי מאוד, אך כל הזמן חיפשתי עוד משהו לנשמה. הלכתי ללמוד תואר שני בתקשורת, עברתי לחקר תרבות, למדתי מגוון קורסים ולימודים מקצועיים בתחומי האמנות השונים… ככה הגעתי גם לאורית הרץ ולבית הספר הנפלא שלה לשזירה. רציתי ללמוד שזירה מקצועית בשביל הנשמה, להנות מהפרחים שמסבים לי אושר, להתמקצע בדבר שראיתי אותו עד אז כתחביב.

מהר מאוד נשאבתי לחלוטין לעולמם המרתק של הפרחים. הכרתי זנים חדשים, שיטות עבודה שונות עם פרחים, גיליתי שהפרח ניתן לעיצוב ולשינוי, והוא בעצם עוד כלי בארסנל הכלים של מעצבת, ממש כמו חמר או צבע.

אחרי שהעלאתי לרשתות חברתיות כמה עיצובים ששזרתי, מכרים החלו לשאול אם אני עושה זאת מקצועית והאם ניתן להזמין ממני זר/סידור. וכך יצא שפסח אחד הבאתי כמות מטורפת של פרחים מגוונים וקפצתי למים. כשנתיים עבדתי במתכונת של סטודיו בוטיק להכנת זרים וסידורים, זרי ראש ותכשיטי פרחים, ואחר כך התוודאתי לעולם האירועים, והתאהבתי בו לחלוטין. תחילה עבדתי באירועים של מעצבים אחרים, ורק אז התחלתי לעצב אירועים משלי.

באירועים גיליתי את העבודה על סידורי ענק ושזירות מורכבות של חופות, גשרי פרחים ועוד, ובנוסף את העבודה עם בדים, כלים שונים וריהוט, כשהשלם גדול מסך חלקיו. אין ספק שהפרחים הם הדבר העיקרי והמוביל, אבל אני פועלת מתוך מודעות מלאה לכל האלמנטים הנלווים, בהתאמה לאופי המקום ולקהל היעד.

אין סיפוק גדול מלפגוש זוג, לשמוע מה השאיפות וההעדפות העיצוביות שלהם, ואז להציע קונספט שמזקק את המיטב מהרעיונות שלהם, משדרג ומוסיף רעיונות משלי, ואז שומט להם את הלסת בביצוע הסופי. וכמה כיף ימים אחרי האירוע לקבל מהם הודעה שהמחמאות על העיצוב לא מפסיקות לזרום! אני אוהבת להתאים את העיצוב לזוג, תמיד מחפשת את הייחודיות בכל אירוע, וברמה האישית נהנית מאוד לחדש ולעשות דברים שטרם יצא לי לעשות באירועים קודמים. וכמובן שהדבר העיקרי שמנחה אותי זה לשמח את האנשים שעבורם נוצר העיצוב ולהפוך את היום שלהם למיוחד וחגיגי בזכות הפרחים, אשר ללא ספק משפיעים ישירות על מצב הרוח של כל הנוכחים ויוצרים את האווירה".

אולגה, ספרי לנו מהו החלום המקצועי שלך:

"החלום שלי זה להמשיך להתפתח בתחום, כל יום לגלות עוד משהו חדש ולהתמקצע עוד ועוד.

שכל יצירה תהיה מעניינת מקודמתה, ובעיקר להצליח לגעת באנשים באמצעות הפרחים.

הפרחים מרגשים ומשמחים אותי, משרים עליי אווירה של התרוממות רוח, ואני משוכנעת שזה אוניברסלי.

ועוד משהו שאני לא יודעת אם לקרוא לו חלום או יותר שאיפה מקצועית – זה לשלב יותר את שני המקצועות שלי. גם היום לפעמים אני מאיירת את ההזמנות לאירועים שאני מעצבת, ומשלבת איור בחומר הגרפי של האירוע.

אני מאמינה שאמצא דרך בה האיור יבוא לידי ביטוי בצורה מקורית יותר באירועים שאני מעצבת. למשל, בציור על כלים, ביצירת ציורי ענק מפרחים, ובדרכים נוספות שעוד אפתח בהמשך…

וכמובן, כמו כל מעצבת, אני חולמת שיהיו לי עוד לקוחות עם טעם משובח וייחודי ותעוזה עיצובית.

אני מונעת מתשוקה אדירה למקצוע, נהנית מכל פן של היצירה, ושואפת לעורר רגש באנשים באמצעות הפרחים".

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

"אני מעצבת אירועים מיוחדים, מפתחת עוד יותר את הסגנון האישי, לומדת וממציאה עוד ועוד דברים חדשים ויוצרת כל יום עיצוב מוצלח יותר מזה שהיה ביום שלפניו".

אתם מוזמנים לבקר בדפי הפייסבוק, האינסטגרם ואתר הבית של אולגה ולהנות מטביעת היד שלה, מהיופי והעיצובים שהיא יוצרת.

לכניסה, ליחצו על הקישור/תמונה. 

בנימה אישית:

אולגה יקרה ומוכשרת, 

תענוג לעקוב אחרי הדרך שלך. לראות את שילוב עולמות היצירה שלך, שמתבטאים בשילובי הצבעים, הפרחים והמרקמים.

סוג של ציור בפרחים. 

לראות את תביעת היד שלך בכל יצירה שלך.

תמשיכי ליצור יופי, להתפתח, לגדול, לצמוח והכי חשוב… להנות מכל שלב בדרך.

אני בטוחה שאת תצליחי להגשים את כל חלומותייך.

ממני באהבה והערכה,

אורית

השארת תגובה